Nie znamy daty swojej śmierci.

Co jeśli byś dowiedział się, że umrzesz jutro, za tydzień lub rok?

Co byś zrobił?

Jaka była by Twoja lista życzeń, które zrobisz przez ten czas?

Śmierć. Każdego z nas spotka.

„Rodzimy się by żyć, żyjemy by umierać.”

Obecnie na Ziemi, żyje 7 miliardów ludzi, każdy kiedyś umrze, jeden jutro, drugi za rok, a trzeci za 50 lat… Według danych PRB dotychczas planetę zamieszkiwało 107 miliardów przedstawicieli Homo sapiens(dokładnie
107602707791). Co 5 sekund na świecie umiera 9 ludzi(tylko a zarazem aż).

Każdy zostawił, bądź zostawi po sobie wspomnienia(majątek lub długi też, ale to nie jest ważne). Ale czy każdy pamięta swojego pradziadka, kim był, jakie miał wspomnienia, czego dokonał w swoim życiu? Większość odpowie, że nie.

Dlatego w życiu chodzi o to żeby żyć(proste i oczywiste ale nie każdy przeżywa swoje życie tak jak on chce tylko jak inni chcą), żeby nasze pokolenia o nas nie zapomniały. Dzielmy się wiedzą, wspomnieniami, przemyśleniami na różne tematy ze swoimi najbliższymi.

Chcesz zwiedzić Rzym, skoczyć ze spadochronu, przejechać się sportowym samochodem na torze wyścigowym? Nie czekaj za długo, bo jutro może nie nadejść, zarezerwuj jak najszybciej bilet i ruszaj w drogę, bo nie wiadomo ile dni Tobie, mi czy Twojej mamie zostało.

Osobiście depresja i fobia społeczna utrudniają mi życie „tu i teraz” ale staram się żyć dniem dzisiejszym, nie wczorajszym nie jutrzejszym, bo wczoraj już minęło i nic z tym nie zrobię, a jutro może nie nadejść, kto wie czy nie dostane zawału lub nie zginę w wypadku samochodowym. Najczęściej ludzie umierają w najmniej spodziewanym momencie. Sekunda, dwie i nie ma Cię, jednego człowieka mniej.

Swoją drogą ciekawe czy coś jest po śmierci.

Róbcie jak najwięcej zdjęć, filmów jako pamiątki wspomnień, dla Waszych pokoleń. Na starość będziecie sobie dziękować, że takie macie.

Zatem żyjcie tu i teraz, nie dniem wczorajszym czy jutrzejszym tylko dzisiejszym. Spełniajcie marzenia, bo życie jest jedno i ważne, żebyś to Ty był szczęśliwy ze swojego życia a nie inni. Ilu ludzi na starość mówi, że żałują, że czegoś nie zrobili, nie zwiedzili jakiegoś miejsca. Teraz ktoś powie, że nie miało, nie ma pieniędzy. To idź i zarób, teraz jest tyle możliwości na zarabianie z tak rozwiniętą technologią, że tylko leniwi nie mają pieniędzy. Można pracować nawet w domu, na przykład jako grafik, tłumacz tekstów, montażysta filmów i tym podobne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s